Bilgi Alın

İNDİRİMLİ KAMPANYALARI GÖRÜN

Mesken Ticarethane Sanayi

Kesintisiz Geçiş Süreci


Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) tarafından belirlenen kriterlere göre "Serbest Tüketici" olan aboneler elektrik tedarikçilerini serbestçe değiştirebilirler. Bu süreçte yeni tedarikçisini seçen abonelerin sıklıkla sorduğu sorulardan biri elektrik kesintisi yaşayıp yaşamayacaklarıdır.

İndirimli elektrik hizmetinden yararlanmak üzere tedarikçisini değiştiren aboneler, bu değişim işlemleri sırasında elektrik kesintisi yaşamazlar. Elektriğin geldiği altyapı aynı olduğu ve değişim sadece iletilen faturanın ve fatura ödemesinin yapılacağı şirkete ilişkin olduğu için kesinti söz konusu olmaz.

Tedarikçi değiştirme süresi bulunduğunuz ay içinde ne zaman yeni tedarikçi ile sözleşme imzaladığınıza ve yeni tedarikçinizin Elektrik Piyasaları İşletme AŞ’ye (EPİAŞ) ne zaman başvuru yaptığına göre değişir.

Serbest tüketicilik ve tedarikçi değiştirme başvuru kaydının EPİAŞ tarafından onaylanması gerekir. Kayıt işlemlerini tedarikçi yapar.

  • Başvuru ayın 6’sından önceki son iş günü sonuna kadar tedarikçi tarafından yapılırsa, ertesi ay yeni tedarikçiden indirimli elektrik almaya başlarsınız.

Bu süreçte, elektrik kesme/açma gibi bir işlem yapılmadan, sadece sistem üstünde aboneye fatura kesen kurum (tedarikçi) değiştiği için elektrik kesintisine neden olacak bir durum oluşmamaktadır.

Dolayısıyla, serbest tüketici statüsündeki elektrik abonesi, indirimli elektrik satışı yapan herhangi bir tedarikçi ile anlaşırsa, elektrik kesintisi yaşamaz.

(96 oy)

SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN

Google Pixel Facebook Pixel