Bilgi Alın

İNDİRİMLİ KAMPANYALARI GÖRÜN

Mesken Ticarethane Sanayi

Serbest Tüketicilik Nedir?


Elektrik piyasasının 2001’den bu yana serbestleştirilmesi ile birlikte, piyasanın en büyük ve en sessiz oyuncusu olan tüketicilerin haklarını koruyacak ve onların daha iyi hizmeti daha ucuza almalarını sağlayacak mekanizmalar adım adım EPDK tarafından hayata geçirildi ve geçirilmeye devam ediyor.

Elektriğin tüketiciler tarafından serbestçe satın alınabilmesine olanak sağlayan "Serbest Tüketicilik" de 2002 yılında hayatımıza girdi ve bugüne kadar yaklaşık 4.700.000 elektrik abonesi "Serbest Tüketici" olarak elektriği daha uygun fiyata farklı firmalardan satın aldı.

EPDK tarafından hayata geçirilen serbest tüketici uygulaması, elektrik abonelerinin elektrik tüketim miktarlarına göre, indirimli elektrik hizmeti almalarını sağlayan bir uygulamadır.

2018 yılı için serbest tüketici limiti yıllık 2.000 kWh olarak belirlenmiştir. Bu miktar, fatura tutarı bazında aylık en az 74 TL’dir. Eğer elektrik faturanız bu sınırın üstündeyse veya yıllık elektrik tüketiminiz 2.000 kWh’i geçiyorsa serbest tüketici olur ve serbest tüketicilere sunulan serbestçe tedarikçi değiştirme hakkından yararlanırsınız.

Tedarikçi değiştirme hakkı, tüketicilere serbest piyasanın rekabet koşulları gereği aynı kalitedeki elektrik hizmetini daha uygun fiyata alma şansı verir. Aboneler kullandıkları altyapı ve tesisat değişmeden, sadece elektrik satın aldıkları kurumu değiştirmek suretiyle indirimli elektrik kullanabilirler. Serbest tüketici daha ucuz elektrik kullanabilme tercihi yani tedarik şirketini değiştirme hakkını kullandığında, sadece fatura kesen elektrik şirketi değişecektir.

Kiracı ya da mülk sahibi farketmeksizin, ticarethane, sanayi ve mesken tipi tüm aboneler, serbest tüketici kapsamına girebilir.

Türkiye’nin tamamında faaliyet gösteren perakende/toptan elektrik satış/üretim şirketleri bu haktan yararlanacak abonelere çeşitli indirimli elektrik satış kampanyaları sunar. Serbest tüketici olarak, elektriksepeti.com aracılığı ile en avantajlı indirimli elektrik kampanyalarını görebilir ve tercihini yapabilirsiniz.

Hemen siz de elektriksepeti.com’a gelin ve indirimli elektrik hakkınızı kullanın!

Eğer siz de, serbest tüketici olduğunuzu düşünüyor ve limit üzerinde elektrik faturası ödüyorsanız, lütfen hemen bizi arayın. Bize 0850 737 00 00 numaralı çağrı merkezimizden ulaşabilir veya websitemizi ziyaret edip bilgi alabilir ve işlemlerinizi tamamlayabilirsiz. Ya da sadece faturanızın fotoğrafını, ad-soyad bilginizle beraber 0546 737 00 00 numaralı whatsapp hattımıza gönderin, faturanızı inceleyip en hızlı şekilde sizi arayalım ve bilgi verelim.

(10 oy)

SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN

Google Pixel Facebook Pixel