İNDİRİMLİ KAMPANYALARI GÖRÜN

Mesken Ticarethane Sanayi

Aksaray İlinde Fatura Ödeme ve İtiraz


İlinize bağlı ilçeler için:

Ağaçören Eskil Gülağaç Güzelyurt Merkez Ortaköy Sarıyahşi

İlinizdeki Ödeme Yöntemleriniz Neler Olabilir?

“Aksaray” ilinde ödeme kanallarını aşağıdaki gibi özetleyebiliriz. Lokasyon ve koşullar dahilinde, ilinizde aşağıdaki kanallardan en az birine ulaşabilirsiniz.

 1. Öncelikle en kolay yöntemle başlayalım: otomatik fatura ödeme talimatı vermeniz sizi bu konuda en rahat ettirecek ve olası aksamaları önleyecek yöntemdir. Bunu yapabilmek için kullandığınız banka üzerinden bir talimat işlemi yaratmalısınız. Yaratırken sağlamanız gereken bilgiler abone numarası, tesisat numarası gibi bilgiler olacaktır. Sadece bir kere bu işlemi yaparak, aylık ödeme takibinden kurtulabilirsiniz.
 2. Hesaptan/İnternet Bankacılığından/ATM’den Ödeme (Tek seferlik ödeme): Tedarikçinizin anlaşmalı olduğu bankalardan birinde hesabınız varsa ve bu bankanın internet bankacılığı hizmetini kullanıyorsanız, bu yöntemle de aylık ek seferlik ödemenizi yapabilirsiniz. elektriksepeti.com bünyesindeki tedarikçiler ve tüm diğer elektrik satış firmaları için, bu firmaların çalıştığı bankaların bilgisini websitelerinden bulabilirsiniz.

  Fatura ödeme

 3. Kredi Kartı ile ödeme: Bu yolla ödemeniz için internet bankacılığını kullanabilir, yukarıda bahsettiğimiz banka dışı fatura ödeme noktalarını kullanabiliriniz.
 4. Tedarik şirketinizin websitesinden ödeme
 5. Anlaşmalı PTT şubeleri: Veznelerden ödeme yapabilirsiniz.

Fatura ödeme

Fatura Ödemenizi Geciktirmeyin!

Tedarikçinizle yaptığınız sözleşmenizde, faturaların ödeme koşulları da düzenlenmiş ve cezai yaptırım tanımlanmıştır. Geç ödeyerek faizli ödeme gibi cezai bir yaptırıma uğramamanız için, fatura ödeme tarihlerinizi olabildiğince kontrollü takip etmenizi öneriyoruz.

Bu konuda takibiniz kadar, faturanızı zamanında teslim almanız (fiziksel, e-posta ya da sms yoluyla) da önemlidir. Faturanın kesildiği tarih olan son tüketim tarihi üzerinde faturanızı ödeyebilmeniz için izin verilen süre 10 takvim günüdür.

Elektriğiniz Kesilirse Ne Olacak?

Elektriğiniz kesildiğinde tedarik firmanıza ulaşmanız ve tekrar bağlantı yapılması için muhtemelen sizden isteyecekleri aşağıdaki evrakları kendilerine sağlamanız gerekebilecektir.

 • Kimliğiniz, tapu veya kira kontratınız, DASK belgeniz

Dağıtım şirketileri elektrik kesme işlemini haftanın 6 günü (Pazar hariç), mesai saatleri içinde yapabilirler.

Elektriğinizi açtırabilmek için öncelikle gecikme faizi eklenmiş haliyle borcunuzu ödemeniz gerekecekir. Bu noktada, borcunuz büyüklüğüne göre, elektrik tedarik şirketiniz bu tutarı tek seferde tahsil etmek yerine, bir ödeme planına bağlayabilir.

Bu işlemleri tamamlamanızı takiben en kısa süre içinde, genellikle en geç 3 iş günü içinde elektriğiniz açılmış olacaktır.

Elektriğin yeniden bağlanması durumlarında açma-kesme bedeli dediğimiz bedel tüketiciye yansıtılır. Genellikle bir sonraki faturanıza eklenmiş olarak size iletilecektir.

Elektrik Faturanıza Nasıl İtiraz Edebilirsiniz?

Öncelikle durumu değerlendirelim, elektrik faturanız aşağıdaki nedenlerden biri ya da birkaçı nedeniyle yüksek gelmiş olabilir:

Elektrik Faturası

 • Tüketiminiz yükselmiş olabilir: Bunu en kolay şekilde, önceki dönemlerde aylık ne kadar tüketiminiz vardı, bu ay ne kadarlık bir tüketiminiz oldu diye karşılaştırarak kontrol edebilirsiniz. Bakmanız gereken yer faturanızdaki KWH cinsinden tüketim miktarınız olmalıdır. Dönemsel olarak elektriğe gelen direkt veya dolaylı zamlardan bağımsız olarak kontrol edebilmeniz için kWh bazında karşılaştırmalısınız.
 • Sayacınızda teknik bir arıza olabilir: En kolay kontrol yöntemi, tüm elektrik tüketen cihazlarınızı elektrik kaynağıdan çıkarıp sayacanızı kontrol etmenizdir. Bu durumda dahi sayacınızdaki değer değişiyorsa, muhtemelen bir sayaç arızası oluşmuştur ve sayacın kontrolü için tedarik şirketinize başvurmalısınız. Bölgesel görevli dağıtım şirketiniz gelip sayaç kontrolünü yapacaktır.
 • Tüketim okuması hatalı yapılmış olabilir: Sayacınız standart 30 günlük okuma süresinden daha uzun bir sürede okunmuşsa, bu durumda her ay gelen faturanız kısmen yüksek gelmiş olabilir. Düşük ihtimal de olsa, dağıtım şirketi personeli sayacınızı okuyup yanlış kaydederse o ay faturanız fazla yüksek ya da eskik gelebilir. Siz de sayaca bakarak anormal bir sapma varsa görebilirsiniz.

Elektrik Faturası İtirazı

Faturalarınızı 1 takvim yılı içinde geriye dönük itiraz hakkınız bulunmaktadır. İtiraz etmeden önce borcunuzu ödemeniz gerekmektedir, yapılacak düzeltme takip eden dönemin faturasına yansıtılacaktır. İtirazınıza dair dönüş 10 gün içerisinde yapılacaktır.

Itiraz etmek için tedarikçinizi arayabilir ve hizmet noktalarından birine kimliğiniz ve fatura örneğinizle başvurabilirsiniz.

Her ay ödediğiniz faturayı İNDİRİMLİ olarak ödeyebilirsiniz. Hemen harekete geçin!

İndirimli elektriğe nasıl ulaşırım diye düşünmeyin. “Aksaray” ilinde indirimli elektriğe elektriksepeti.com aracılığıyla kolayca ve tamamen ücretsiz olarak ulaşabiliriniz. Size sunulan piyasadaki en avantajlı elektrik kampanyaları arasından seçiminizi yapın, hiç yorulmadan ve masraf yapmadan tedarikçinizi değiştirin ve indirimli elektrik kullanmamın keyfini sürün.

Aklını kullan, hakkını kullan

Elektriksepeti.com olarak size bu süreçte ve sonrasında, elektrikle ilgili her konuda danışmanlık veriyor ve hiçbir hizmetimizden ücret almıyoruz!
Hemen arayın (0850 737 00 00) veya Whatsapp hattımıza (0546 737 00 00) güncel bir faturanızın fotoğrafını gönderin. Size haklarınız ve seçebileceğiniz indirimli elektrik kampanyaları hakkında hemen bilgi verelim. Siz de indirimli elektrik kullanmaya hak kazanan 4,7 milyon tüketiden birisi olun ve en ucuz elektriği kullanmak için harekete geçin.


(3 oy)

SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN

Google Pixel Facebook Pixel