İNDİRİMLİ KAMPANYALARI GÖRÜN

Mesken Ticarethane Sanayi

Bursa İli İnegöl İlçesinde Fatura Ödeme ve İtiraz


İlçenizdeki Ödeme Yöntemleriniz Neler Olabilir?

Bursa ili, İnegöl ilçesinde ödeme kanallarını aşağıdaki gibi özetleyebiliriz. Lokasyon ve koşullar dahilinde, bölgenizde aşağıdaki kanallardan en az birine ulaşabilirsiniz.

 1. Otomatik fatura ödeme talimatı verebilirsiniz.

  Fatura ödeme

 2. Hesaptan/İnternet Bankacılığından/ATM’den Ödeme (Tek seferlik ödeme) yapabilirsiniz
 3. Kredi Kartı ile ödeme yapabilirsiniz.

  Fatura ödeme

 4. Tedarik şirketinizin websitesinden ödeme yapabilirsiniz.
 5. Anlaşmalı PTT şubelerinin veznelerden ödeme yapabilirsiniz.

Fatura Ödemenizi Geciktirmeyin!

Tedarikçinizle yaptığınız sözleşmenizde, faturaların ödeme koşulları da düzenlenmiş ve cezai yaptırım tanımlanmıştır. Geç ödeyerek faizli ödeme gibi cezai bir yaptırıma uğramamanız için, fatura ödeme tarihlerinizi olabildiğince kontrollü takip etmenizi öneriyoruz.

Bu konuda takibiniz kadar, faturanızı zamanında teslim almanız (fiziksel, e-posta ya da sms yoluyla) da önemlidir. Faturanın kesildiği tarih olan son tüketim tarihi üzerinde faturanızı ödeyebilmeniz için izin verilen süre 10 takvim günüdür.

Elektriğiniz Kesilirse Ne Olacak?

Elektriğiniz kesildiğinde tedarik firmanıza ulaşmanız ve tekrar bağlantı yapılması için muhtemelen sizden isteyecekleri aşağıdaki evrakları kendilerine sağlamanız gerekebilecektir.

 • Kimliğiniz, tapu veya kira kontratınız, DASK belgeniz

Dağıtım şirketileri elektrik kesme işlemini haftanın 6 günü (Pazar hariç), mesai saatleri içinde yapabilirler.

Elektriğinizi açtırabilmek için öncelikle gecikme faizi eklenmiş haliyle borcunuzu ödemeniz gerekecekir. Bu noktada, borcunuz büyüklüğüne göre, elektrik tedarik şirketiniz bu tutarı tek seferde tahsil etmek yerine, bir ödeme planına bağlayabilir.

Bu işlemleri tamamlamanızı takiben en kısa süre içinde, genellikle en geç 3 iş günü içinde elektriğiniz açılmış olacaktır.

Elektriğin yeniden bağlanması durumlarında açma-kesme bedeli dediğimiz bedel tüketiciye yansıtılır. Genellikle bir sonraki faturanıza eklenmiş olarak size iletilecektir.

Elektrik Faturanıza Nasıl İtiraz Edebilirsiniz?

Öncelikle durumu değerlendirelim, elektrik faturanız aşağıdaki nedenlerden biri ya da birkaçı nedeniyle yüksek gelmiş olabilir:

 • Tüketiminiz yükselmiş olabilir.
 • Sayacınızda teknik bir arıza olabilir .
 • Tüketim okuması hatalı yapılmış olabilir.

Fatura itiraz

Faturalarınızı 1 takvim yılı içinde geriye dönük itiraz hakkınız bulunmaktadır. İtiraz etmeden önce borcunuzu ödemeniz gerekmektedir, yapılacak düzeltme takip eden dönemin faturasına yansıtılacaktır. İtirazınıza dair dönüş 10 gün içerisinde yapılacaktır.

Itiraz etmek için tedarikçinizi arayabilir ve hizmet noktalarından birine kimliğiniz ve fatura örneğinizle başvurabilirsiniz.

Her ay ödediğiniz faturayı İNDİRİMLİ olarak ödeyebilirsiniz. Hemen harekete geçin!

İndirimli elektriğe nasıl ulaşırım diye düşünmeyin. “İnegöl” ilçesinde indirimli elektriğe elektriksepeti.com aracılığıyla kolayca ve tamamen ücretsiz olarak ulaşabiliriniz. Size sunulan piyasadaki en avantajlı elektrik kampanyaları arasından seçiminizi yapın, hiç yorulmadan ve masraf yapmadan tedarikçinizi değiştirin ve indirimli elektrik kullanmamın keyfini sürün.

Aklını kullan, hakkını kullan

Elektriksepeti.com olarak size bu süreçte ve sonrasında, elektrikle ilgili her konuda danışmanlık veriyor ve hiçbir hizmetimizden ücret almıyoruz!
Hemen arayın (0850 737 00 00) veya Whatsapp hattımıza (0546 737 00 00) güncel bir faturanızın fotoğrafını gönderin. Size haklarınız ve seçebileceğiniz indirimli elektrik kampanyaları hakkında hemen bilgi verelim. Siz de indirimli elektrik kullanmaya hak kazanan 4,7 milyon tüketiden birisi olun ve en ucuz elektriği kullanmak için harekete geçin.


(4 oy)

SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN

Google Pixel Facebook Pixel