Bilgi Alın

İNDİRİMLİ KAMPANYALARI GÖRÜN

Mesken Ticarethane Sanayi

Elektriğe zam yapılması durumunda bundan nasıl etkilenirim? 


Serbest tüketici olarak indirimli elektrik hakkınızı kullandığınız ve özel bir tedarik şirketi ile bir sözleşmeniz olduğu durumda, sözleşmenizin devam ettiği süreçte elektrik fiyatlarında yukarı ya da aşağı yönde değişimler yapılabilir.

Elektrik tarifeleri sayfamızda detaylı anlattığımız üzere, yıl içinde her çeyrek dönem başında (3 aylık dönemlerle) tarifelerde düzenlemeye gidilebilir. Siz bir süreli sözleşme yaptığınızda, bu sözleşmnein kapsamında göre bu düzenlemelerden etkileniyor ya da etkilenmiyor olabilirsiniz, bu tamamen tedarikçinizle anlaşmanızda yaptığınız fiyatı belirleyen kritere bağlıdır.

Yüksek elektrik faturasını dert etmeyin

Örneğin, sözleşmenize göre, sözleşme dönemi boyunca bir “indirim oranı: %X” uygulanacak şeklinde bir tarife yapınız varsa, elektrik fiyatı ne yöne değişirse değişsin, siz baz birim fiyatın %X kadar altına bedel ödüyor olursunuz. Yani tarife değişimi sizi etkiler ancak indirim oranı kadar yine avantajınız devam eder.

Başka bir örnekte, sözleşme yapınızın sabit birim fiyata endeksli olduğu durumda ise, yine ulusal tarife ne yöne değişirse değişsin, sizin birim fiyatınız değişmez, fiyat değişimlerinden etkilenmezsiniz.

Seçtiğiniz tedarikçi ile yaptığınız sözleşmede elektriğe gelecek zamlardan etkilenip etkilenmeyeceğiniz durumu işte bu fiyat ve indirim yapısına bağlıdır. Sözleşme şartlarınızı incelemenize rağme soru işaretlerinizi devam ediyorsa, tedarik firmanıza ya da bize ulaşabilir ve bilgi alabilirsiniz.

(19 oy)

SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN

Google Pixel Facebook Pixel