Bilgi Alın

İNDİRİMLİ KAMPANYALARI GÖRÜN

Mesken Ticarethane Sanayi

Tedarikçimi değiştirdiğimde faturalar aynı şekilde ulaşmaya devam edecek mi?


Elektrik faturası

Tedarikçi değişimi sonrasında, yeni elektrik tedarik şirketiniz, faturalarınızı sayacınızın okunmasını müteakip her ayın ilk 15 günü içinde size posta, e-posta veya sms olarak iletir.

Fatura, tedarikçi değiştirmeden önce sayaç okuma işlemi yapan dağıtım şirketi personeli tarafından görevli tedarik şirketi adına dağıtılırken, tedarikçi değiştirdiğinizde faturanız posta/kargo ile adresinize gönderilir. İlk aylarda hala dağıtım firmanızın üzerinde bedel olmayan ama tüketim bilgilerinizi (kWh) içeren bir “bedelsiz tüketim bildirimi” almaya devam edebilirsiniz. Tedarik firmanızdan gelecek fatura da bu tüketim bilgilerinize göre hesaplanacaktır ve firmanın kendine özel fatura formatında üretilip size ulaştırılacaktır.

Tedarikçi değişikliğinde fatura gönderim adresinin doğru olduğu teyid edilmelidir. Eksik veya hatalı adres sebebiyle faturanın ulaşmaması durumunda yeni tedarikçi mutlaka bilgilendirilmelidir. Aksi takdirde borçtan dolayı icra takip süreci başlayabilir. Fatura gönderimi ile ilgili şikayetlerinizi, yeni tedarik şirketinize ve elektriksepeti.com olarak bizlere iletebilirsiniz.

Kağıt tüketiminde tasarruf, doğaya daha az zarar verme ve her ay faturanın eve kargolanması masraflarından tasarruf etme amacı ile, tedarik firmaları tüketiciye ekstra avantaj sunarak, faturaları basılı göndermek yerine sms ve e-posta şeklinde göndermeyi teklif edebilirler. Siz de indirimli elektrik kullanarak sağladığınız avantajı daha da artırmak istiyorsanız, bu teklifi değerlendirebilirsiniz. Tamamen tüketici tercihine kalmış bir seçim olarak bu tercih sunulabilir.

(30 oy)

SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN

Google Pixel Facebook Pixel