Hakkımızda

İNDİRİMLİ KAMPANYALARI GÖRÜN

Mesken Ticarethane Sanayi

Tedarikçilerimiz


Elektrik tüketicilerinin tamamına satış yapan firmalara Elektrik tedarik firmaları diyoruz. Ülkemizde sektör mevzuatı kapsamında, elektrik tüketicilerinin elektrik konusunda iki ayrı muhatap olacağı kurum vardır. Bunlardan ilki, elektrik abonesine bulunduğu bölge itibariyle hizmet veren Görevli Elektrik Dağıtım Firması, diğeri ise aboneye elektrik satışı ve faturalamasını yapan Elektrik Satış (Toptan / Perakende satış) firmasıdır.

Elektrik tedarik firmaları Türkiye genelinde hizmet verirler. Kendi üretim ya da satın alma yönetimine göre elektriği farklı maliyetlerle elinde bulunduran elektrik tedarik firmaları, rekabetçi piyasa koşullarında, tüketicilere kendi koşullarında sunabilecekleri en avantajlı elektrik kampanyalarını sunacak şekilde hizmet verirler.

Elektrik dağıtım şirketi'nin görevi, görevli olduğu bölgede elektrik dağıtımı ile ilgili alt yapı, dağıtım, arıza ve bakım hizmetlerini sağlamaktır. Elektrik dağıtım şirketi, tüketiciye direkt elektrik satışı yapamaz. Dağıtım şirketlerinin uzantısı olarak düşünebileceğimiz perakende satış firmaları kurulmuştur ve bölgelerindeki tüketicilere perakende şirket aracılığıyla satış yapabilirler.

Tüketicinin serbest tüketici olması ve hakkını kullanması durumunda, elektrik satın alınan tedarik firması değiştirilebilir. Yani, bir serbest tüketici bulunduğu bölgedeki görevli dağıtım firmasının uzantısı sayılabilecek görevli tedarik firmasından elektrik almak zorunda değildir. Serbest tüketici, kendisine en uygun tarifeleri sunan tüm tedarik firmaları arasından seçim yaparak, fiyat avantajını maksimize edeceği tedarik firmasını seçebilir.

Elektrik tedarik firmaları sektörün piyasa regülatörü olan EPDK denetimine tabiidir. Tüketicilerin seçtiği tedarikçilerle birlikte oldukları süreç boyunca, EPDK her zaman ulaşabilecekleri bir kaynak olarak yer alır.
Ülkemizde elektrik tedarik görevi sadece tedarik firmalarına verilmiştir. Devlet tedarik görevi yapmaz.
Tedarik firmaları elektriği direkt kendisi üretebilir. Bu şekilde hizmet veren ve farklı elektrik üretim metodlarıyla üretim sağlayan tedarikçilerimiz mevcuttur. Tedarik firması kendisi direkt bir üretici olmayıp, elektrik borsası dediğimiz işlem borsasından farklı vade ve fiyatlamalarla satın aldığı elektriği de tüketicilere satabilirler. Aynı şekilde bir tedarik firması hem üretici olarak ürettiği elektriği, hem de alım-satım yoluyla da temin ettiği elektriği satıyor olabilir.
Yukarıda görevli dağıtım şirketilerinin uzantısı olarak tabir ettiğimiz görevli tedarik firmaları ise, serbest tüketici olmamış ya da serbest tüketici olmaya hak kazanmış ama tedarik firmasını değiştirmemiz tüketicilere hizmet verebilirler. Bu firmalar serbest tüketici olmaya henüz hak kazanmamış ya da hakkını kullanmamış tüketicilere “ulusal tarife” dediğimiz fiyattan satış yaparlar. Ancak kendi bünyelerindeki serbest tüketicilere, kendileri belirleyip müşteri ile ikili anlaşma (sözleşme) üzerinden mutabık kalınan fiyatlarla da elektrik satabilirler. Bu fiyatın elbette ulusal tarifenin altında yani tüketici lehine bir fiyat olacağını düşünebilirsiniz.
Diğer tedarik firmaları ise sadece serbest tüketici olmaya hak kazanan tüketicilere elektrik satabilirler. Bu satışı da kendi maliyet ve kar denegelerini gözeterek, piyasa rekabet koşullarındaki verebilecekleri tüketici için en avantajlı fiyatlarla yaparlar.

Unutmayın!
Tüm elektrik dağıtım şirketleri özel şirketlerdir. Bunların uzantısı gibi düşünebileceğiniz, öncelikle kendi dağıtım bölgelerindeki tüketicilere hizmet vermek üzere kurulan Görevli dağıtım şirketleri de özel şirketlerdir. Hepsinin dışında diğer tedarik firmalarının da özel şirketler olduğunu bilmelisiniz. Yani, elektrik piyasası %100 özel şirketler tarafından yönetilmektedir.

Tasarruf ve Tasarruf Yolları
Sizler de birer tüketici olarak, satın aldığınız elektrik hizmetinin sizin için en avantajlı fiyatlarla sağladığınızdan emin olmalısınız. Hem kendi bireysel ya da şirket bütçenizde yaratacağınız tasarrufu hem de ülke ölçeğinde yaratacağınız tasarrufu dikkate alarak, seçiminizi bilinçli olarak yapmalısınız.
Lütfen, indirimli elektrik hakkınızı kullanın! Aynı elektriği daha ucuza alabilecekken paranızı boşa harcamayın!

Elektrik Sepeti ile Türkiye’nin en iyi tedarik firmaları arasından seçiminizi yapın!
Aklını Kullan, Hakkını Kullan
Elektriksepeti.com olarak sizlere Türkiye’nin en kaliteli ve güvenilir tedarik firmalarını sunuyoruz. Sizler birer serbest tüketici ya da serbest tüketici adayı olarak bünyemizde yer alan birbirinden değerli firmalarımız arasında tercihinizi yaparken, biz de size tüm indirimli elektrik satın alma sürecinizde destek oluyoruz. Hizmetimizi kesintisiz, ücretsiz ve yüksek kalitede ve %100 müşteri memnuniyetini hedefleyerek veriyoruz.

Elektrik tedarik firmanızı değiştirmekten korkmayın! İnternetten, çağrı merkezimizin desteği ile ya da saha satış kadromuzun yardımı ile indirimli elektrik hakkınızı hemen kullanın ve hemen tasarruf etmeye başlayın.

Anlaşmalı Olduğumuz Tedarik Firmaları


Anlaşmalı tedarik firmalarımızı aşağıda görebilirsiniz. Detay bilgi için lütfen firma adına tıklayınız.

AGE Elektrik Enerjisi Toptan Satış A.Ş.

AGE Elektrik Enerjisi Toptan Satış A.Ş.

AKSA Elektrik Satış A.Ş.

AKSA Elektrik Satış A.Ş.

Aycan Toptan Elektrik Ticaret A.Ş.

Aycan Toptan Elektrik Ticaret A.Ş.

Bordo Elektrik Enerjisi Toptan Satış A.Ş.

Bordo Elektrik Enerjisi Toptan Satış A.Ş.

EWE Enerji A.Ş.

EWE Enerji A.Ş.

Fides Elektrik Enerjisi Toptan Alış Satış A.Ş.

Fides Elektrik Enerjisi Toptan Alış Satış A.Ş.

Kayseri Elektrik Perakende Satış A.Ş.

Kayseri Elektrik Perakende Satış A.Ş.

KGM Enerji Tic. Ltd. Şti.

KGM Enerji Tic. Ltd. Şti.

Limak Uludağ Elektrik Perakende Satış A.Ş

Limak Uludağ Elektrik Perakende Satış A.Ş

Sarı Perakende Enerji Satış ve Ticaret A.Ş.

Sarı Perakende Enerji Satış ve Ticaret A.Ş.

Üründül Elektrik Enerjisi Toptan Satış A.Ş.

Üründül Elektrik Enerjisi Toptan Satış A.Ş.

Yıldırım Enerji Tedarik A.Ş.

Yıldırım Enerji Tedarik A.Ş.

SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN

Google Pixel Facebook Pixel