Tedarikçilerimiz

AGE Elektrik Enerjisi Toptan Satış A.Ş.

İNDİRİMLİ KAMPANYALARI GÖRÜN

Mesken Ticarethane Sanayi

AGE Elektrik Enerjisi Toptan Satış A.Ş.

Geri Git

AGE ENERJİ, AGE İnşaat ve Ticaret A.Ş.’nin çatısı altında FETAŞ Fethiye Enerji ve Ticaret A.Ş.’nin kurulması ile birlikte 1993 yılında çalışmalarına başlamıştır. 1999 yılında Türkiye’nin ilk "Yap İşlet Devret" modeli ile yapılan hidroelektrik santrallerinden biri olan 16,50 MW kurulu güce sahip Fethiye Hidroelelektrik Santrali’ni devreye almış ve halen işletmektedir. Kasım 2008’de Trabzon ilinde 21 MW kurulu güce sahip Sarmaşık I HES ve 22 MW kurulu güce sahip Sarmaşık II HES tesislerini işletmeye açmıştır. Kasım 2009 ayında Adıyaman ilinde bulunan 30 MW kurulu gücündeki Pınar HES’in devreye alınması ile birlikte toplam kurulu gücünü 90 MW’a çıkarmıştır. Yamaç HES, AGE Denizli Doğalgaz Kombine Çevirim Santrali projeleri gibi önemli projelerle yatırımlarına devam etmiştir.

AGE ENERJİ halen enerji yatırım, enerji taahüt, toptan elektrik ticareti ile serbest tüketicilere elektrik satış hizmetleri vermekte olup, sürdürülebilir kalkınmanın ve enerji alanında dışa bağımlılığı azaltacak yerel kaynak kullanımının bilinci ile faaliyetlerine devam etmektedir.

Ülkemizdeki mevcut hidroelektrik santrallerin ve diğer enerji üretim tesislerinin verimli işletilmesi amacı ile özelleştirme ihalelerine özel bir önem gösterilmekte, enerji sektörüne bütünsel bir yaklaşım ile sadece enerji üretiminde değil enerji toptan satış piyasasında pay ve söz sahibi olmak hedeflenmektedir.

2009 yılında kurulan AGE Elektrik Enerjisi Toptan Satış A.Ş., kurulduğu günden itibaren birçok serbest tüketiciye “güven” ve “kaliteden” ödün vermeden mottosuyla uygun elektrik satış ve hizmet faaliyetlerini sürdürmektedir.

Daha detaylı bilgi almak isterseniz, http://www.ageenerji.com.tr/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN

Google Pixel Facebook Pixel