Bilgi Alın

İNDİRİMLİ KAMPANYALARI GÖRÜN

Mesken Ticarethane Sanayi

Görevli Tedarik Şirketi Nedir?


Görevli tedarik şirketleri, sahip oldukları perakende elektrik satış lisansı ile lisanslarında yazılı illerde faaliyet gösteren ve son kullanıcı niteliğindeki müşterilere EPDK tarafından duyurulan ulusal tarifeler ile elektrik satışı yapan şirketlerdir.

Anlaşılır bir örnek olması için, İstanbul ili Avrupa yakası görevli dağıtım şirketi olan Boğaziçi Elektrik Dağıtım AŞ firmasının aynı bölgede hizmet vermek ve tüketicilere elektrik satışı gerçekleştirmek üzere kurduğu tedarik şirketi CK Boğaziçi Elektrik Perakende Satış A.Ş dir. CK Boğaziçi Perakende Satış firması bu bölge için “görevli tedarik firması” olarak örneklenebilir.

Genelde görevli tedarik firmalarının ismi ile o bölgenin dağıtım firması isimleri benzerdir.

Görevli tedarik şirketi

Görevli tedarik şirketlerinin temel görev ve fonksiyonlarını aşağıdaki gibi özetleyebiliriz:

  • Bölgelerinde bulunan serbest olmayan veya tedarikçisini seçmemiş elektrik tüketicilerine elektrik enerjisi satışı yapar.
  • Elektrik satışına ilişkin fatura keser. Burada bilmeniz gereken bilgi şudur : Faturanızı dağıtım firması değil, tedarik firması hesaplar ve üretir.
  • Tüketim bedelleri için tahsilat yapar.
  • İlk abonelik işlemini yapar. Ayrıca abonelik iptali, tarife seçimi ve sayaç tercihi gibi konularla da ilgilenir.

Unutmayın!

Bir tüketici olarak Serbest Tüketici olmanız durumunda, yapmanız gereken indirimli ve en avantajlı elektrik kullanımı için, serbest tüketici hakkınızı kullanarak, en avantajlı elektrik tarifesine geçmenizdir.

Elektriksepeti.com olarak siz bu araştırma ve geçiş sürecinde en etkili danışmanlığı ve hizmeti tamamen ücretsiz olarak veriyoruz. Lütfen hakkınızı kullanın! Daha ucuza alabileceğiniz elektrik varken, paranızı boşa harcamayın!

Aklını kullan, hakkını kullan

(19 oy)

SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN

Google Pixel Facebook Pixel