Bilgi Alın

İNDİRİMLİ KAMPANYALARI GÖRÜN

Mesken Ticarethane Sanayi

İkili Anlaşma Nedir?


İkili anlaşma, tüketiciler ile tedarikçiler arasında özel hukuk hükümlerine tabi olarak, elektrik enerjisinin alınıp satılmasına dair yapılan ticari anlaşmalardır.

Bu anlaşma, tedarikçinin elektrik tedarik hizmetini hangi şartlar ile gerçekleştireceğini, tüketicinin bu hizmetten nasıl yararlanacağını ve her iki tarafın hakları ile yükümlülüklerini çerçeveye alır.

Elektrik piyasasında tüketici ile elektrik satın aldığı elektrik firması arasındaki sözleşmenin, mevzuatta kullanılan teknik ismi olarak düşünebilirsiniz. Yani kısaca elektrik alım-satımı hakkında düzenlenmiş bir ticari anlaşmayı gösterir belgedir.

İkili Anlaşma

EPDK’nın yayınlamış olduğu elektrik piyasası müşteri hizmetleri yönetmeliğinde özellikle indirimli elektrik kullanmaya hak kazanmış serbest tüketicileri ilgilendiren çok önemli maddelere yer verilmiştir.

İkili anlaşma, serbest tüketici haklarını ve yükümlülüklerini tarif eden önemli bir belgedir.

Yukarıda bahsettiğimiz EPDK’nın yayınladığı yönetmeliğe ulaşmak için lütfen http://www.epdk.org.tr/TR/Dokuman/3133 adresini ziyaret ediniz.

Sözleşme Süresi ve Taahhütler:

Sözleşme Süresi ve Taahhütler

Süreler genellikle 1 veya 2 yıllık sürelerle yapılmakta olup, değişkenlik gösterir. Sözleşmenin geçerlilik süresi, fesih veya iptal olmadıkça hizmetin sözleşmedeki şartlarla uygulanma süresini belirtir. Sözleşmenizdeki taahhütler, sözleşmeyi imzalamanın sizin için ortaya çıkaracağı yükümlülükler demektir.Altına imza attığınız bir taahhüdü yerine getirmediğinizde yaptırımla karşılaşabilirsiniz.

(12 oy)

SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN

Google Pixel Facebook Pixel