Bilgi Alın

İNDİRİMLİ KAMPANYALARI GÖRÜN

Mesken Ticarethane Sanayi

Serbest Tüketici Kimdir?


Elektrik Tüketimi - Serbest Tüketici

Serbest tüketici, alt limiti Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu (EPDK) tarafından belirlenen elektrik enerjisi miktarından daha fazla tüketime sahip olan tüketicilere verilen isimdir.

Bu limit 2018 yılı için EPDK tarafından 2.000 kWh olarak belirlenmiştir. Bu kullanımın fatura tutarı olarak karşılığı, Ocak 2018 birim fiyatlarıyla aylık en az 74 TL olarak düşünülebilir. Bu limit 2017 yılı için 2.400 kWh yani 82 TL olarak geçerliydi.

Elektrik Tüketimi

Kiracı ya da mülk sahibi farketmeksizin, ticarethane, sanayi, mesken gibi tüm aboneler için aylık 167 kWh yani yaklaşık 74 lirayı geçen her tüketici, serbest Tüketici kapsamındadır.

Bu bağlamda serbest tüketiciye daha ucuz elektrik kullanabilme tercihi yani tedarik şirketini değiştirme yetkisi verilir. Tedarik şirketi değiştirmek ise sadece fatura kesen elektrik şirketinizi değiştirmektir!

Böylece tüketici daha az elektrik faturası öderken, indirimli elektrikten de faydalanmış olur.

Tüketicinin elektrik tasarrufu yapmasını sağlayan serbest tüketici uygulamasıyla birçok tedarik şirketi kampanyalar düzenleyerek indirimli elektrik satışına başlamıştır.

Elektiksepeti.com’u tercih eden tüketiciler indirimli elektrikten faydalanırlar. HEMEN SİZ DE elektriksepeti.com’a gelin ve indirimli elektrik hakkınızı kullanın!

Serbest tüketicilikle ilgili daha detaylı bilgi almak için lütfen şu sayfamızı ziyaret edin.

Serbest Tüketici Olmanın Avantajları Nelerdir?

Sorular Cevaplar

Serbest Tüketiciler:

  • Tedarikçilerini özgürce seçebilirler.
  • Elektrik alış fiyatı için pazarlık yapabilir; EPDK tarafından duyurulan tarifeye mahkum olmazlar.
  • Tedarik şirketlerinin kampanyalarından faydalanabilirler.
  • Mevcut sözleşmeleri sona erince tedarikçilerini değiştirebilirler.
  • Rekabetçi piyasada, rekabetin getirdiği bütün olanaklardan faydalanrak, elektrik faturalarını düşürerek tasarruf edebilirler.

Elektrik Tasarrufu

(15 oy)

SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN

Google Pixel Facebook Pixel